Перші «берлінці» уже «перевзуваються» під львівську колію (відео)

news img


У Львові готують до випуску на маршрути перші трамваї, які нашому місту безоплатно передає Берлін. Сьогодні у вагоноремонтних майстернях ЛКП «Львівелектротранс» переобладнують два вагони. Один з них вже практично готовий і планується, що до кінця червня він виїде на лінію. Львів уже отримав 7 трамваїв. Загалом їх буде 12. Всі вони є енергоощадними.

До Львова трамвайні вагони прибувають у депо Львівелектротрансу на вул. Промислову. Звідти на підставних візках їх транспортують у вагоноремонтні майстерні підприємства, що на вул. Городоцькій. Тут трамваї переобладнують під ширину львівської колії, міняють деяке обладнання, фарбують.

«У Берліні ширина колії - 1435 см, тож нам необхідно переобладнати вагони під нашу колію, шириною 1000 см. Для цьоговикористовуємо візки з наших списаних трамваїв та переобладнуємо берлінські вагони, щоб вони могли курсувати вулицями нашого міста», - зазначив Олег Забарило, директор департаменту міської мобільності та вуличної інфраструктури.

Керівник ЛКП «Львівелектротранс» Володимир Ковалів додав, що разом із заміною візка проводять і ремонт вагонів.

«Зокрема, майстри перебирають двигуни, редуктори, електрогальма, амортизатори тощо. Також необхідно замінювати деталі пантографа. Тобто, виконуються всі необхідні роботи для того, щоб трамвай поїхав по нашій колії. Крім того, трамваї фарбують», - зазначив Володимир Ковалів.

Перший вагон на лінію хочуть випустити до кінця червня. Планується, що берлінські трамваї курсуватимуть на маршрутах №3 та №6.

«На цих маршрутах курсували берлінські вагони, які ми отримали в 2018 – 2019 роках. Вони вже відпрацювали певний ресурс. І ми їх поступово забиратимемо, щоб провести заміну обладнання. Відповідно замість них на лініях курсуватимуть отримані тепер трамваї», - сказав Володимир Ковалів.

Як зазначив Олег Забарило, решту 5 трамваїв з цієї партії місто планує отримати впродовж червня – початку липня цього року. Далі - поетапно переобладнуватимуть їх та випускати на маршрути.

Посадовець наголосив, що наявність берлінських трамваїв дозволить більш енергоефективно використовувати рухомий склад. «Вони споживають в 2-2,5 раза менше електроенергії, ніж існуючі трамваї. Це суттєва економія, зважаючи на те, що на сьогодні у нас досить дорога електроенергія», - зазначив Олег Забарило.

Нагадаємо, 12 робочих вагонівКТ4D та запчастини до них Львову безоплатно передає Берлінська транспортна компанія.

за матеріалами прес служби Львівської міської ради

рухливі світлини - Максим Гнип
світлини  Роман Балук

У місті Берлін (Німеччина) трамваї цієї моделі вивели з експлуатації у 2021 році, із сентиментальною процедурою прощання:

«Tschüss, Tatra» - WEIL WIR DICH LIEBEN. Eine Legende rollt in Rente

«Бувай, Татра» -МИ ТЕБЕ ЛЮБИМО. Легенда йде на пенсію.

І за традицією європейські пенсіонери подорожують, а у нас, у Львові, «берлінці» ще і підпрацьовуватимуть,виконуючи улюблену роботу, набираючись львівського гонору та отримуючи заслужену любов від наших пасажирів.

Danke, Berliner Verkehrsbetriebe (BVG)


20.06.2024